Sobótkowe ognisko integracyjne

„Sobótka”, zwana też Nocą Kupały, to jedna z najstarszych tradycyjnych uroczystości obchodzonych w czasie letniego przesilenia przez ludy słowiańskie. Jest to wyjątkowe święto ognia , wody, miłości i urodzaju. W dniu 24.06.2019 Seniorzy naszego Klubu wraz z zaprzyjaźnionym Klubem Seniora z Jaślisk obchodzili „Sobótki ”. Imprezę rozpoczęto od wycieczki do Polan Surowicznych, gdzie Seniorzy poznali historię Łemków oraz zwiedzili dzwonnice i cmentarz łemkowski. Kolejną atrakcją było wspólne biesiadowanie przy ognisku. Nie zabrakło również sobótkowych atrakcji takich jak: poszukiwanie kwiatu paproci, plecenie sobótkowych wianków, wspólne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec oraz wesołe rozmowy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Kamili Kuchta, Pani Iwonie Puchalik, Pani Alicji Majdosz, Panu Piotrowi Urbanowi , Panu Mirosławowi Kędrze, Panu Bolesławowi Magierowskiemu , a przede wszystkim Seniorom z Jaślisk za ciepłe przywitanie i domową atmosferę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.