Spotkanie wigilijne

Spotkania opłatkowe to jedna z wielu pięknych polskich tradycji. W środę 19.12.2018 w Gminnym Klubie Seniora w Dukli odbyła się wyjątkowa, ponieważ pierwsza wspólna wigilia. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, Z-ca Burmistrza  pani Elżbieta Wróbel, Skarbnik pani Jolanta Bik, koordynator Projektu pani Anna Lubaś oraz o. Tacjan Mróz Gwardian Klasztoru oo Bernardynów w Dukli.

Uroczyste spotkanie rozpoczął o. gwardian od wspólnej modlitwy, następnie świąteczne życzenia złożył Seniorom burmistrz życząc wszystkim”… zdrowych, radosnych
i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych i przyjaciół oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku…”. Po wspólnym złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem wszyscy usiedli przy świątecznie przystrojonym stole, na którym nie zabrakło wykonanych przez Seniorów ozdób i bożonarodzeniowych stroików. Na wigilii nie mogło zabraknąć tradycyjnych przysmaków. Na stołach pojawiły się m.in. barszcz z uszkami, pierogi, gołąbki czy ryba po grecku oraz oczywiście upieczone przez Seniorki pyszne domowe ciasta.

Wszystkich zebranych ogarnął prawdziwie świąteczny nastrój, po wspólnym śpiewaniu kolęd wszyscy zebrani otrzymali drobne upominki. Ten wyjątkowy przedświąteczny nastrój , szczere rozmowy przy wspólnym stole bardzo zbliżyły wszystkich zgromadzonych. Wspaniali goście, serdeczne słowa oraz piękne dekoracje sprawiły, że pierwsze spotkanie wigilijne seniorów przebiegło w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.