Wycieczka nad Jezioro Solińskie

W pierwszym tygodniu września seniorzy Gminnego Klubu Seniora w Dukli wybrali się na wycieczkę nad Solinę. Solina jest niewielką miejscowością położoną w województwie podkarpackim tuż obok Jeziora Solińskiego sztucznego zbiornika retencyjnego, który powstał na skutek spiętrzenie wód rzeki Solinki poniżej jej ujścia do Sanu.

Seniorzy wyruszyli wczesnym rankiem zaopatrzeni w dobry humor, śpiewniki oraz uśmiechy na twarzy . Pierwszym punktem na trasie wycieczki była Zapora Solińska, ma prawie 650 metrów długości i ponad 80 wysokości. Seniorzy podziwiali piękne bieszczadzkie widoki robiąc mnóstwo pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym przystankiem były Myczkowce. To niewielka miejscowość malowniczo położona nad Sanem i Jeziorem Myczkowskim, połączonym z Jeziorem Solińskim. To jedna z najstarszych osad w Bieszczadach założona w 1376 roku. W Myczkowcach Seniorzy zwiedzili Ogród Biblijny oraz Park Miniatur. Wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem. Seniorzy bardzo zmęczeni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domów.

Seniorzy podczas zwiedzania Ogrodów Biblijnych w MyczkowcachSeniorzy spaceruja po Zaporze SolińskiejSeniorzy spacerują po Zaporze Solińskiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.